Gorila z pohľadu skôr narodeného

Autor: Filip Adamik | 6.2.2012 o 10:18 | Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1206x

Narodil som sa krátko po skončení druhej svetovej vojny, zažil som socializmus v ktorom som vytváral hodnoty za mizerný plat a v aktívnom veku som zažil aj jeho pád. Nebol som členom ani komunistickej strany ani som nepracoval v štátnej bezpečnosti. Verím, že mladých ľudí bude zaujímať aj názor skôr narodených.

V roku 1969 som bol mladý chalan s veľkými ideálmi na svoj osobný pokrok a uplatnenie sa v spoločnosti. Keď som bol vo vrchole tvorivosti, pociťoval som obmedzovanie môjho rozvoja a veruže som sa sťažoval kde sa dalo. Všetko márne. Prišla „nežná revolúcia“ a ja som chodil pravidelne na mítingy a dožadoval som sa ako radový občan aby mi dovolili prehovoriť k národu. Nedovolili. Po rokoch možem konštatovať, že sme boli tak trochu oklamaný, lebo nám nikto nepovedal, že politici sa budú správať tak ako to ukazuje kauza Gorila.

Teraz to opäť vrie. Od „nežnej revolúcie“ som nemohol realizovať ani jeden môj vynález, pociťoval som opäť obmedzovanie môjho rozvoja a tiež som sa sťažoval kde sa dalo. Všetko márne. Prišla Gorila ako záchrana mojích ideálov. Bol som aj na prvom aj na druhom mítingu. Tiež som sa dožadoval aby mi dovolili prehovoriť. Nedovolili. Kauza Gorila je samozrejme veľký škanádl, ktorý si zasluhuje pozornosť. Ale odkazujem organizátorom, aby neboli skúpi k občanom, ktorí chcú pozitívne prehovoriť. Chcel som len podporiť pozitívne myslenie, povedať o mojích pocitoch a mojích skúsenostiach. Chcel som povedať, že darujem môj „vynález“, ktorý by priniesol Slovensku pracovné príležitosti, zamestnanosť a bohatstvo o ktoré nikto nestál ani za socializmu ani po „nežnej“, lebo stále išlo a ide jednotlivcovm len o moc – osobnú moc.

Nuž Slovensko moje, riešme konflikty a názorové rozdiely kompromisom, zasievajme lásku a porozumenie, nebudme zase proti niekomu ale spoločne bojujem za niečo, bojujme za porozumenie, bojujme za lásku, priateľstvá a hodnoty akými sú česť, statočnosť a odvaha pozrieť sa aj do vlastného svedomia. Nemyslíme na svoje blaho ale myslíme na blaho spoločnosti a potom sa každému z nás bude lepšie žiť. Verte mi, že život je krátky ale krásny nie je v bohatstve zlata ale bohatstve rýdzej duše.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?