Najhoršia vlastnosť Slovákov je závisť!

Autor: Filip Adamik | 12.5.2012 o 16:00 | Karma článku: 7,85 | Prečítané:  1269x

V dnešnej dobe sa ťažko rozoznávajú lavičiari od pravičiarov alebo demokrati od diktátorov, lebo všetci ťahajú za jeden a to kratší koniec, ale s tým neobvyklým rozdielom, že čím je kratší, tým je bohatší.

Koleso mravnej pretvárky je poháňané neobyčajnou energiou - divadelnou - ako herci, ktorí podajú lepší výkon, ak je hľadisko preplnené ako poloprázdne. V tomto verejnom divadielku mravnej pretvárky sú herci najlepšie platení na svete. Divadielko, v ktorom hrajú lavičiari s pravičiarmi, demokrati s diktátormi, usmiatí so zamračenými, len aby dobehli toho druhého. Hnacím motorom je závisť, prečo?

Závisť je mentalita, povaha, karma, odborníci by namietali, ale podľa mňa je to slovenská nátura, závidieť aj monokel medzi očami. Zo závisti ohovárajú ľudia aj to čo je dobré, len preto, že oni to nevymysleli. Zo závisti aj vo voľbách volia menšie zlo, než malú začínajúcu politickú iniciatívu, ktorá má dobré úmysly.

Závisť avšak vyvoláva zlý úmysel, a to je to najhoršie na celej záležitosti. Títo ľudia, ktorí závidia majú chuť po pomste, po zákernej pomste. Pomste či už osobnej spoločenskej alebo politickej, dokonca aj nadnárodnej. Závisť prechádza do rafinovaných útokov bez ohľadu na následky, napríklad v politike. Objavil sa titulok:

Američania nám požičali, zapáčil sa im slovenský príbeh

Článok plný uctihodných omáčok, ale to pravé vysvetlenie nemá nikto odvahu napísať. Chýba veta, koľko dostali provízie, všetci vieme, že za každým obchodom sú provízie. Ja nezávidím, len by som očakával vetu: Za pôžičku strana obdržala 10% provízie to znamená 150 miliónov euro a tieto peniaze poskytla na výstavbu sociálnych lacných bytov pre občanov bez domova!

Verejné klamstvá sa uverejňujú ako dobrý skutok, pritom za každým „okázalým“ obchodom je zatiaľ „zlý úmysel“, na ktorý nemáme paragraf. Ako prvý krok je nutne urobiť poriadok v justícii odstrániť systém objednávky justičného bordelu aby sa slušní ľudia dostali do politiky, viď zaujímavá diskusia http://www.youtube.com/watch?v=IXUAcQVFFO0

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?