Neviete ako si finančne prilepšiť, zbavte svoje dieťa svojprávnosti

Autor: Filip Adamik | 18.12.2012 o 9:30 | Karma článku: 6,67 | Prečítané:  1225x

Dnešný boj o prežitie už nemá zábrany, ľudia tak trpia nedostatkom financii, že sa uchyľujú k absurdným veciam – zoberú si do pestúnstva dieťa a poberajú sociálne 18 rokov (pokiaľ nedospeje), potom je tu ďalšia možnosť čo urobiť aby dávky pokačovali – zbaviť dospievajúce dieťa svojprávnosti..

Na tomto konkrétnom prípade Veroniky je zaujímavá vynaliezavosť ľudí, ako za každú cenu aj za cenu obetovania šťastia pre svoje i keď nevlastné dieťa, dokážu splietať intrigy, ktoré nemajú hraníc, len aby získali peniaze, ktoré im v skutočnosti nepatria. Áno, žijeme v dobe „bez hraníc“. Nemáme ostnaté drôty, čo je dobré, ale na strane druhej sa prenášajú intrigy neuveriteľných rozmerov. Len si skúste predstaviť, ako by ste sa cítili Vy osobne, keby sa niekto takto „filigriansky“ pokúšal ukradnúť Vám Váš život – vyhlásiť Vás za nesvojprávneho a poberať za „šikanu“ aj výplatu od štátu. Tak, to už je choré myslenie. Už len za takýto úmysel by aktéri mali skončiť vo väzení.

Zaujal ma tento príbeh, lebo aj ja som si osvojil dcérku zo sirotinca, ale za nič na svete by som sa nesnažil jej klásť pod nohy také polená, ktoré by nevedela preskočiť. Veronika ma presvedčila z jej vystúpenia, že je plne svojprávna a napriek tomu sa jej bývalí pestúni, podotýkam bývalí pestúni snažia dostať na psychiatrické vyšetrenie. O psychiatrii a zneužívania tejto inštitúcie už bolo napísaných veľa stránok, najmä z politického boja, keď sa opozícia snažila vyradiť z boja oponenta tým, že mu „zariadili“ psychiatrické vyšetrenie a potom aj umiestnenie v „blázinci“. Ale, že tieto nechutnosti sa preniesli do bežného až rodinného života, to je skutočne odsúdenia hodné.

Z našej ústavy vyplýva, že nikoho nemožno nútiť robiť to čo zákon neprikazuje. Ostáva už len právnickou otázkou, či v tomto prípade skutočne nedošlo k porušeniu zákona, keď na Veroniku bol aj za asistencie sociálnych pracovníčok vyvýjaný hrubý nátlak, aby ju dopravili na psychiatrické vyšetrenie. Áno, keby sme žili v právnom štáte, tak by sa takéto veci nemohli stať, ale dokedy budeme pasívni a znášať takéto praktiky?

Prejavte solidaritu a pozrite si výpoveď Veroniky, aj Váš hlas v podobe zvýšenia počtu odpozeraní jej pomôže k sebavedomejšej obrane. Ďakujem


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?